Olejek eteryczny – naturalna aromaterapia w Twoim zasięgu

Naturalne, ekologicznie pozyskiwane kosmetyki z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Produkty te nie zawierają szkodliwych chemicznych substancji ani dodatków, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie lub wywołać reakcję alergiczną. Świadomość konsumentów zwiększa się, dzięki czemu producenci zwracają większą uwagę na proces produkcji i dobierane przy nim składniki. Olejki zapachowe są jednym z popularniejszych produktów naturalnych z wieloletnią tradycją i wieloma możliwościami użytkowania. Powstają dzięki destylacji parą wodną lub ekstrakcji wybranego produktu naturalnego, np. cynamonu lub mięty. Powstały olejek eteryczny dostępny online jest niezwykle skoncentrowany i uniwersalny w użyciu.

Aromaterapia w Twoim domu

Olejki eteryczne wykorzystuję się najczęściej do ceramicznych kominków zapachowych. Nałożony na spodek olejek podgrzewa się płomieniem niewielkiej świecy, dzięki czemu uwalniają się jego właściwości i piękny aromat roznosi się po całym pomieszczeniu. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych urządzeń ani zasilania prądem. Niektórzy producenci nawilżaczy powietrza umożliwiają dodawanie olejków eterycznych do wody w urządzeniu, które rozpyla zapach w pomieszczeniu.

Zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne można stosować nie tylko to aromatyzowania powietrza. Wiele profesjonalnych fizjoterapeutów oraz gabinetów odnowy biologicznej dodaję kilka kropel do kosmetyków, którymi wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne. Sprawia to, że klient odczuwa więcej przyjemności płynącej z zabiegu, ponieważ regeneruję się nie tylko jego ciało, ale także umysł oraz zmysły. Dodatek olejków zapachowych do kosmetyków pielęgnacyjnych korzystnie wpływa na stan skóry oraz samopoczucie.

Właściwości popularnych olejków eterycznych:

– olejek z pomarańczy – antycellulitowy

– olejek z drzewa herbacianego – antybakteryjny, antyseptyczny

– olejek z cynamonu – rozgrzewający

– olejek z mięty – odświeżający i tonizujący